7 نکته آرایشی برای کسانی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند

آرایش با لنز تماسی | به احتمال زیاد مطالبی در مورد نحوه انجام آرایش به هنگام استفاده از لنز تماسی را مطالعه کرده‌اید، اما متاسفانه من بسیاری از زنان و دختران را می‌شناسم که هیچ توجهی به نکات سلامتی در مورد استفاده از لنزهای طبی ندارند. همین الان در اینترنت می‌توانید نمونه‌های مختلفی از این مقالات را پیدا کنید که بیشتر بحث زیبایی در آنها مطرح شده است و کمتر توجهی به مسائل اساسی در مورد استفاده از لنز تماسی و تأثیر آنها بر سلامت چشم صورت گرفته است.

در این مطلب می‌خواهیم به طور ویژه ۷ نکته‌ی آرایشی برای کسانی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند ذکر کنیم و به مسائل احتمالی در این زمینه پاسخ دهیم.

لنز طبی دائمیبرای جلوگیری از بیماری، لطفاً دستان خود را بشویید

آرایش با لنز تماسی | قانون کلی در مورد گذاشتن یا برداشتن لنز تماسی به این صورت است که باید حتماً دستان خود را بشویید. هر چیزی که بر روی انگشتان فرد باقی مانده باشد، به احتمال زیاد به لنزها انتقال داده می‌شود و در نتیجه انتقال آن به داخل چشم و سطح آن قطعی است. بنابراین متخصصان از شما می‌خواهند که حتماً از تمیز بودن دست خود مطمئن شوید. نکته دیگری که باید اینجا به خاطر داشته باشید این است که استفاده از آب شیرین برای شستشوی لنز طبی و لنز رنگی مناسب نیست و ممکن است حاوی یک انگل به اسم Acanthamoeba باشد که برای سلامتی چشم به شدت خطرناک است.

استفاده از لوازم آرایشی بدون روغن و چربی

آرایش با لنز تماسی | حداقل این مورد را در مورد اطراف چشمان خود رعایت کنید. روغن‌ها و مواد چربی و همچنین مواد نفتی که در کرم‌ها و به طور ویژه در سایه چشم یافت می‌شود، گاهی اوقات ممکن است از طریق خطوط طبیعی صورت به داخل چشم انتقال یابند. فرض کنید که شما کمی روغن مربوط به یک خوراکی را به داخل چشم خود ریخته‌اید، به نظر شما احساس لذت بخشی دارد؟! به خاطر داشته باشید که انتقال این مواد به داخل چشم باعث می‌شود که لنز این مواد روغنی را به خود جذب کند. اگرچه مواد روغنی برای چشم مشکل ساز نیستند، اما باعث تغییر بافت داخلی لنز شده و به مرور زمان کدر می‌شود.

لنز روزانه 5

مواد آرایشی را به لبه‌های پلک نمالید

این یک عادت بسیار نامناسب در آرایش زنان است و به طور کامل بر روی چشم تأثیر منفی دارد. لبه پلک جاییست که در آن غدد چربی چشم قرار دارند و وظیفه تولید چربی در داخل اشک را بر عهده دارد. اگر این غدد با مواد آرایشی بسته شوند، به مرور زمان به مشکل خشکی چشم مبتلا خواهید شد و مسئله ساز خواهد شد. بنابراین اگرچه ممکن است شما تمایل زیادی به رنگ آمیزی و آرایش مژه‌ها و لبه‌های پلک خود داشته باشید، اما اگر از لنز تماسی استفاده می‌کنید، این کار برای شما تبعات منفی دارد و بهتر است که از این مورد چشم پوشی کنید.

ریمل مژه و ابرو برای لنز طبی و لنز رنگی دردسرساز است

آرایش با لنز تماسی| اگرچه اکثر زنان تمایل به استفاده بیش از حد ریمل بر روی مژه و ابروی خود ندارند، اما ممکن است برخی از افراد یا مخاطبین خاص تمایل داشته باشد که شما از آنها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که حجم بیش از حد این مواد احتمال کنده شدن ذرات ریز از آنها را افزایش داده و در زیر لنز چشم شما قرار گیرند. این توده نسبتاً خشک و بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده است. همچنین به خاطر داشته باشید که ریمل مژه و ابرو حاوی الیاف است و می‌تواند مشکلات بزرگتری برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین اگر هم تمایل به استفاده از این مواد آرایشی دارید، حداقل با حجم کم استفاده کنید که احتمال کنده شدن آنها کاهش یابد.

لنز روزانه 6

استفاده از لنز روزانه

یکی از بهترین گزینه برای کسانی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند و تمایل دارند که از مواد آرایشی متنوع بهره ببرند، خرید لنز روزانه است. کسانی که از لنزهای ماهیانه یا سالانه استفاده می‌کنند و همراه با آن از مواد آرایشی استفاده می‌کنند، معمولاً از چشم‌های قرمز خود و همچنین خشک شدن داخل چشم شکایت می‌کنند. اما مزیت بزرگی که لنزهای روزانه نصیب این افراد می‌کند این است که هر روز نیازی به شستن و رعایت نکات بهداشتی در مورد آنها ندارد و صرفاً برای یکبار از آنها استفاده می‌کنند. این افراد می‌توانند بعد از اتمام و پاک کردن مواد آرایشی، در روز بعد به سراغ لنزهای جدید بروند و مشکلی از لحاظ استفاده از آنها نداشته باشند.

لنز طبی در بهار

اگر از لنزهای سالانه و لنزهای ماهیانه استفاده می‌کنید، توجه زیادی به رعایت نکات بهداشتی داشته باشید

آرایش با لنز تماسی | برای کسانی که تمایل چندانی به استفاده از لنزهای روزانه ندارند، و خرید لنز ماهیانه و خرید لنز سالانه را ترجیح می‌دهند، مراقبت و رعایت نکات بهداشتی در اولویت قرار دارد. این موارد شامل شست و شوی لنزها در محلول لنز به طور مستقیم است. معمولاً چشم پزشکان توصیه می‌کنند که قرار گرفتن لنز در داخل محلول شست و شو باید بین ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول بکشد تا مواد آلاینده و رطوبت جمع شده در طول روز از آنها زدوده شود. محلول‌های لنز تماسی متنوع هستند و هر کسی می‌تواند با توجه به وضعیت چشم خود و شرایط مختلف دیگر، گزینه‌های دلخواه خود را داشته باشد. به طور کلی محلول ۳ درصد هیدروژن پراکسید برای تمیز کردن لنزهای تماسی ایده آل هستند. جالب است بدانید که شایع­ترین علت عفونت چشم، لنزهای غیر بهداشتی و عدم رعایت نکات بهداشتی توسط خود فرد است.

همراه داشتن دستمال مرطوب

این یک نکته جالب دیگر آرایشی برای کسانی است که از لنز تماسی استفاده می‌کنند. دستمال‌های معمولی توانایی چندانی در پاک کردن مواد آرایشی ندارند که بیشتر به خاطر خصوصیات ذاتی مواد آرایشی است. این در حالی است که دستمال مرطوب دارای مقدار مشخصی از مواد فرار غیر سمی است که قابلیت بالایی در پاکسازی مواد آرایشی دارد. این ویژگی به شما کمک می‌کند که همیشه ابزاری برای پاک کردن مواد آرایشی و نیازهای ضروری داشته باشید. به عنوان مثال اگر در یک مراسم دچار مشکل شوید، به راحتی می‌توانید با دستمال مرطوب مواد آرایشی خود را پاک کنید، و پس از رفع مشکل مجدداً از لنزهای طبی و لنز تماسی خود استفاده کنید.

در انتهای لازم به ذکر است که استفاده از لنزهای تماسی و به کار بردن مواد آرایشی در کنار آنها چالش برانگیز است. حتی الامکان سعی کنید غلظت مواد آرایشی خود را کمتر انتخاب کنید و حتماً به اصول بهداشتی در نگهداری از این لنزها پایبند باشید. خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را در زمینه استفاده از لنز طبی و در آرایش کردن همزمان به هنگام استفاده از این لنزها در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

لنز مورنینگ | طبی رنگی سالانه

230,000 تومان 210,000 تومان

لنز هرا | طبی سالانه

130,000 تومان

لنز آرین | رنگی سالیانه

165,000 تومان

لنز طبی زایس

160,000 تومان

لنز رنگی رینبو

230,000 تومان

لنز طبی بونو

120,000 تومان

لنز ایر اپتیکس | طبی فصلی

120,000 تومان 98,000 تومان

لنز سولکو | رنگی سالانه

320,000 تومان 275,000 تومان

لنز سولکو | آستیگمات سالانه

400,000 تومان 336,000 تومان

لنز رنگی دسیو

290,000 تومان

لنز هرا | رنگی سالانه

125,000 تومان

لنز آرین | طبی رنگی سالیانه

165,000 تومان

لنز فرشلوک | طبی سالیانه

185,000 تومان

لنز آرین | طبی فصلی آستیگمات

90,000 تومان

لنز یوروپا | آستیگمات فصلی

98,000 تومان

لنز ایر اپتیکس | فصلی آستیگمات

133,000 تومان

لنز رنگی مارشال

270,000 تومان

لنز فرشلوک | رنگی سالیانه

190,000 تومان

لنز رنگی سالانه سولوتیکا Solotica

400,000 تومان

لنز طبی فصلی بیاند BEYOND

72,000 تومان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *