چند نکته برای کسانی که لنز طبی یا لنز رنگی میزنن !

چند نکته برای کسانی که لنز طبی یا لنز رنگی میزنن

چند نکته برای کسانی که لنز طبی یا لنز رنگی میزنن ! یعنی شاید فقط چند هفته زمان لازم باشد که افراد عینکی به سراغ استفاده از لنز طبی بروند. این موضوع دلایل مختلفی دارد که مورد بحث این مطلب نیست. در کنار این افراد، خانم‌هایی هستند که در مجالس عروسی یا دورهمی ها از لنز رنگی یکی از دوستان یا آشنایان خوششان آمده و به فکر استفاده از لنز رنگی افتاده‌اند. این وضعیت باعث شده است که امروزه تعداد افراد استفاده کننده از لنز بسیار زیاد باشد و همه آنها به دنبال بهترین راهکار در استفاده از لنز باشند.

نکته نگران کننده در مورد لنزها این است که به طور مستقیم با سلامت چشم شما در ارتباط هستند و هرگونه کوتاهی در استفاده از آنها، ممکن است یک عمر پشیمانی برای شما به دنبال داشته باشد. پس این مطلب را با ما همراه باشید تا نکاتی جالب و شنیدنی به شما ارائه دهیم.

عکس لنز رنگی

لنز طبی می‌زنید یا لنز رنگی؟!

خب! قبل از هر چیز باید مشخص کنیم که لنز طبی می‌زنید یا لنز رنگی ؟ البته برخی نیز از لنز طبی رنگی استفاده می‌کنند که هر دو گروه را شامل می‌شود. وقتی که شما از لنزهای طبی استفاده می‌کنید، یعنی برای بالا بردن کیفیت دید خود به لنزها وابسته‌اید و باید آنها را همیشه همراه خود داشته باشید. از طرفی، شما نمی‌توانید به دلیل بالا بودن قیمت یا هر دلیل دیگری، به سراغ لنزهای بی‌کیفیت بروید. پس بهترین توصیه به شما، در وهله اول مراجعه به چشم پزشک و در گام دوم خرید لنز از یک فروشگاه عینک سازی معتبر است.

اما اگر از لنز رنگی استفاده می‌کنید، یعنی ظاهر برای شما بسیار مهم است. فرض بگیرید که به دنبال ست کردن لباس هستید و ایده آل ترین رنگ و های ممکن را باید انتخاب کنید. در اینجا مسئله رنگ لنز برای شما در اولویت قرار می‌گیرد و معیار انتخاب شما، رنگ چشم، رنگ پوست و رنگ مو است. فراموش نکنید که شما خیلی به استفاده از لنز وابسته نیستید و بهتر است از لنزهای روزانه و یکبار مصرف استفاده کنید.

عکس لنز رنگی

تا چه اندازه با برندهای مختلف آشنا هستید؟

برای برخی، برند کالا یعنی با کلاس بودن و برای برخی دیگر به معنی کیفیت بالا. پس اگر شما هم از کسانی هستید که از لنز طبی یا لنز رنگی استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنم که چه برای باکلاس بودن و چه برای کیفیت بالا، حتماً برندهای مختلف را بشناسید. این برندها از لحاظ قیمت و از لحاظ نوع لنز می‌توانند معیار خوبی برای راهنمایی شما در انتخاب لنز باشند. مثلاً می‌بینیم برخی شرکت‌ها در تولید لنزهای روزانه فعالیت دارند و برخی دیگر صرفاً لنزهای سالانه تولید می‌کنند.

در بازار ایران برندهایی مانند، BAUSCH & LOMB، SOLOTICA، MORNING، AIR OPTIX و لنز HERA حضور دارند که هر کدام محصولات مختلف و متفاوتی دارند. به عنوان مثال، برند BAUSCH & LOMB در زمینه تولید لنزهای روزانه و لنزهای فصلی یک برند شناخته شده و معروف است. شما می‌توانید اطلاعات لنزهای مربوط به هر کدام از این برند‌ها را از اینترنت دربیاورید و بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود بخرید.

عکس لنز رنگی

لنز روزانه یا لنز فصلی یا لنز سالیانه

موضوع دیگری که به هنگام استفاده از لنز باید مد نظر قرار دهید، انتخاب نوع لنز با توجه به فعالیت و نحوه زندگی شماست. برخی استفاده از لنز را فقط برای مجالس و دورهمی ها می‌خواهند و عمدتاً به سراغ لنز رنگی می‌روند. برخی به دلیل فعالیت زیاد امکان استفاده از عینک طبی ندارند و ترجیح می‌دهند که مشکل خود را با لنز طبی برطرف کنند. عده دیگر به تناوب و با توجه به شرایط محیطی از هر دو نوع لنز و عینک استفاده می‌کنند.

به طور کلی، دسته اول، بهتر است از او لنز روزانه استفاده کنند که بلافاصله آنها را دور انداخته و یک بار مصرف است. این موضوع تبعات بهداشتی چندانی برای آنها ندارد. گروه دوم در عوض کردن لنزها و رعایت بهداشت دچار مشکل هستند و بهترین گزینه برای آنها لنز ماهانه و لنز فصلی است. اما در مورد گروه سوم، انتخاب لنز باید با توجه به موقعیت انجام گیرد. به عنوان مثال، اگر در فصل زمستان هستند، برای جلوگیری از تحریک چشم و خشک شدن لنز، می‌توانند به تناوب از عینک و لنز روزانه استفاده کند.

عکس لنز رنگی

رنگ لنز و رنگ چشم و رنگ پوست را در نظر بگیرید

انتخاب رنگ لنز تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد و نحوه استفاده از آن‌ها دقیقاً همانند انتخاب رنگ لباس است. همانطور که در لباس سعی می‌کنید که رنگ روپوش با رنگ شلوار و رنگ کفش همخوانی داشته باشد، در مورد لنزها هم سعی کنید رنگ چشم و رنگ پوست را در نظر بگیرید و سپس لنز را انتخاب کنید.

لنز یخی یکی از گزینه‌های موجود در بازار برای تغییر رنگ چشم است. اما در هر صورت شما نمی‌توانید در همه شرایط و بدون در نظر گرفتن فاکتورهای تیپ و شخصیت، از این لنزها استفاده کنید. به عنوان مثال، بسیاری از کارشناسان و طراحان مد و لباس پیشنهاد می‌کند که لنز یخی همراه با موهای سیاه به کار گرفته شود. البته کسانی که رنگ گندمی دارند و موی آنها بلند است، در مورد انتخاب رنگ لنز محدودیت کمتری دارند.

عکس لنز رنگی

محلول شستشوی لنز را فراموش نکنید

محلول شستشوی لنز برای جلوگیری از تحریک چشم‌ها و عفونی شدن آنها بسیار مهم است. محلول لنز به طور ویژه برای کسانی که دچار آلرژی چشم هستند توصیه می‌شود و کسانی که از لنزهای فصلی و سالیانه استفاده می‌کنند، باید به طور ویژه بر استفاده از محلول لنز متمرکز شود. در بازار محلول لنز مربوط به برندهای مختلفی مانند RENU، ICE CLEAN، Neo plus زایس  و هرا وجود دارد که انتخاب آنها را با توجه به توصیه چشم پزشکی و عینک فروشی انجام دهید.

از تحریک چشم‌ها جلوگیری کنید

یکی از پدیده‌هایی که همزمان با استفاده از لنز چشم معمولاً رایج است، تحریک چشم‌ها به دلیل وجود مواد آلرژن و همچنین سرما و باد است. این موارد هر کدام به شکل مختلفی بر چشم تأثیر می‌گذارند و باعث تحریک آن می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع، می‌توانید در شرایط بحرانی از عینک استفاده کنید. اما اگر به استفاده از لنز اصرار دارید، قطره کامفورت برای از بین بردن قرمزی چشم بسیار مناسب است. اما به منظور جلوگیری از تأثیر مواد آلرژن و سرمای هوا، باید از اشک مصنوعی استفاده کنید که هم مواد آلرژن را شستشو می‌دهد و هم از طریق چشمها و عفونی شدن آنها جلوگیری می‌کند.

 

شستن دستان فراموش نشود لطفاً!

برای کسانی که از لنز چشم استفاده می‌کنند، خارج کردن لنزها در آخر شب و شستن آنها توسط محلول شستشو و ضروری است. این موضوع در فصل بهار و در فصل پاییز که وجود مواد آلرژن بیشتر است، اهمیت بالایی دارد. اما چالش ما، شستن دستها و نظافت کردن آن است. شما در هر منطقه‌ای باشید و تحت هر شرایطی بخواهید لنزها را عوض کنید، لازمه اصلی این کار شستن دست‌ها و باکتری زدایی آن است. هرگز حتی در مورد لنز روزانه و یکبار مصرف هم از دست کثیف استفاده نکنید و با آب گرم و صابون دستان خود را بهداشتی کنید.

از یک فروشنده معتبر بخرید

واقعاً نمی‌دانم که برخی از افراد جامعه، بخصوص خانم‌ها، با چه منطقی لنزهای خود را از لوازم آرایشی تهیه می‌کنند؟ وقتی که شما قرار است از یک لنز برای بهبود بینایی یا برای بهبود وضعیت ظاهری خود استفاده کنید و این ابزار به طور مستقیم با سلامت چشم شما در ارتباط است، چه دلیلی برای خرید آن از فروشنده لوازم و آرایشی دارید؟

با یک جستجوی اینترنتی ساده، فروشنده‌های معتبر مانند بینا اپتیک را به راحتی می‌توانید پیدا کنید. شرکت بینا اپتیک نزدیک به ۶۰ سال در زمینه فروش و عرضه انواع لنزهای رنگی و طبی فعالیت دارد. این گروه به شما در انتخاب یک لنز مناسب کمک می‌کنند و همزمان با آن موارد جانبی دیگری مانند محلول شوینده‌ها و ابزارهای نظافت را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. پس به عنوان آخرین توصیه، حتماً خرید لنز طبی و لنز رنگی را از یک فروشنده معتبر انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید